Новинки в обробці приміщень: універсальність, простота та чесність


Глобалізація та мультикультурність – основна тенденція у сучасному дизайні інтер’єрів. Мікси різних стилів, компонування матеріалів та текстур, застосування новітніх натуральних оздоблювальних матеріалів – все це дозволяє створювати унікальні комерційні та житлові інтер’єри, які здатні зачепити з першого погляду.
Property Times вивчив, які новинки в сегменті оздоблювальних матеріалів представлені на українському ринку та в чому їх особливості.

Асортимент оздоблювальних матеріалів не зазнав будь-яких кардинальних змін. Існуючі матеріали доопрацьовуються та вдосконалюються, адаптуються під сучасні запити, змінюється їхнє призначення.

«Матеріали для обробки приміщень залишилися тими ж, що й раніше, але змінилося їхнє місце застосування. Наприклад? ламінат і паркет широко використовується для декору стін, стала популярна керамічна плитка великих форматів, крім того вона набула фактури текстилю і тепер використовується у вітальнях і навіть спальнях, популярними сталі та декоративні панелі з металу, декоровані різними окислювачами під іржу та ефект старіння», – коментує архітектор-дизайнер Sasha Assaul design Олександра Ассаула.

Ще один фактор, що впливає на формування ринку оздоблювальних матеріалів – чесність в архітектурі. Якщо проект закладено текстура дерева, це означає, що має бути саме дерево, а чи не його імітація, якщо бетон, це або справжній бетон, або микроцемент.

«Я волію використовувати саме бетон, жодних замінників, хоча знаю, що інші успішно застосовують мікроцемент, різні бетонні штукатурки», – коментує українська «корольова бетону» Сольмаз Фуляді.

Мікробетон
Бетон міцно увійшов до дизайну інтер’єрів. Його текстура, різноманіття відтінків, універсальність застосування та високі експлуатаційні характеристики дозволяють дизайнерам використовувати бетон під час оформлення приміщень будь-якого призначення – офіси, магазини, квартири.

«Всі звикли, що бетон використовується в стилі лофт, але я застосовую його і в еклектиці, і в мінімалізмі, навіть у кантрі. Я люблю і вмію поєднувати навіть найнесполученніші матеріали. Бетон відмінно підходить для оформлення офісів, готелів до інших приміщень», – коментує Сольмаз Фуляді.

Така популярність бетону сприяла розвитку лінійки матеріалів, що дозволяють досягати бетонної фактури в будь-яких приміщеннях та на будь-яких поверхнях.

«Сьогодні стало популярно використовувати цей ефект на меблевих поверхнях: для цього фасад виконують із дсп відповідного кольору, використовують шпон каменю або наносять декоративну штукатурку», – розповідає Олександр Ассаул.

Для цих цілей ідеально підходить поки що новий для України матеріал – мікробетон. Матеріал універсальний у сфері застосування. «За допомогою мікробетону можна створювати безшовну гладку або структуровану поверхню на підлозі, стінах чи стелі. Також цей матеріал дозволяє прикрашати стільниці та інші предмети меблів та інтер’єру, – коментує Оксана Льовочкіна, керівник відділу маркетингу компанії Office Solutions Ukraine. – Мікробетон дозволяє створювати різні малюнки та включати вставки з будь-якого іншого матеріалу».

Керамогранітні плити
Крім штукатурок «під бетон» і мікроцементу, останнім часом набувають популярності керамогранітні плити. «Якщо ще кілька років тому ми спокійно вирізняли, де керамограніт, а де бетон, то зараз цього зробити практично неможливо. Розміри великоформатних керамогранітних плит досягають 3х2 м, тоді як ширина – всього 4-5 мм та вага невелика. Із керамограніту тепер роблять і паркет, і навіть шпалери. На вигляд не відрізниш, а технічні характеристики у нього набагато кращі», – розповідає Мар’яна Лукашук, керівник відділу комплектації Sergey Makhno Architects.

Панелі з архітектурного бетону
Ще одна новинка листових матеріалів, що дозволяють створювати «бетонні» інтер’єри – панелі з архітектурного бетону, які можна застосовувати на всіх площинах об’єктів: від підлоги та стелі до оздоблення фасаду.

«Бетон у дизайні зараз дуже популярний. Проте, не промисловий, а декоративний – як панелей. Бетон, на відміну від мікроцементу, має більшу твердість, міцність і зносостійкість, – коментує Оксана Льовочкіна. – Різноманітна обробка поверхні: з текстурою під натуральний камінь, поліровані як метал або пігментовані, з великими або малими модулями – надає універсальність бетонним панелям в обробці». Унікальність цього матеріалу в тому, що він дозволяє зберегти класичну лофтову автентичність, але при цьому наповнити її новим змістом, надати їй трохи розкоші.

Окремим пунктом варто виділити бетонні 3D-панелі для вертикального озеленення. Комбінації орнаментів дозволяють створювати різні малюнки чи логотипи. Самі панелі виготовляються з архітектурного бетону та заповнюються стабілізованим скандинавським мохом. Панелі можуть бути глянсовими або матовими, з різними типами наповнення, будь-якого кольору.

Comments are closed.